Košarka
Košarka

LeBron James i Dwyane Wade još su jednom potvrdili zašto su najveće zvijezde Miamija...

Zajedno su postigli 69 od 96 koševa Heata u gostujućoj pobjedi protiv Charlottea (96-82).

Otišli su gosti samo s četiri poena prednosti na poluvrijeme, ali treću su četvrtinu riješili u svoju korist s 31-16 i pitanje pobjednika je bilo zaključeno. Bila je to Miamijeva 11. pobjeda zaredom u gostima i ukupno 18. trijumf u posljednjih 19 utakmica u NBA ligi. Poraz Charlotte gledao je i njen predsjednik Michael Jordan, koji je mogao uživati u sjajnim predstavama LeBrona i Wadea.

James je prvi put igrao protiv Johna Silasa, svog prvog NBA trenera u Clevelandu, a za uspomenu mu je poklonio 38 koševa (26 u drugom poluvremenu), devet skokova i pet asistencija. Wade mu se priključio s 31 poenom, 11 skokova i četiri asistencije, a u dresu Miamija je još samo Chris Bosh imao dvoznamenkasti broj poena (11).

„Sjetite se kako smo izgledali protiv Bostona na početku sezone, nitko od nas nije znao što onaj drugi misli“, rekao je nakon utakmice Wade.

„Sada smo svi na istoj strani, isto mislimo. Sada se više ne događa da raspravljamo kako ne možemo igrati zajedno. Mislim da radimo dobar posao po tome kako svaki od nas igra“, dodao je Wade koji je na početku sezone bio prilično frustriran.

Miami je u sezonu krenuo porazom od Bostona 88:80 u vrlo lošoj predstavi, a sada gube sve rjeđe.

Hidayet Türkoglu napokon je pokazao navijačima Orlanda zašto su ga čelnici kluba prije dva tjedna u velikoj razmjeni vratili u momčad iz koje je otišao u ljeto 2009. godine. Turčin je u pobjedi protiv Golden Statea (110-90) ubilježio svoj treći 'triple-double' u NBA karijeri. S deset poena, deset asistencija i 14 skokova pomogao je Orlandu na putu do šeste uzastopne pobjede, a sjajan je s 22 koša i 17 uhvaćenih lopti bio i Dwight Howard. Magic je nakon dvije četvrtine bio u zaostatku (44-53), gađao je pritom trice 3-11, ali je u nastavku sve sjelo na svoje mjesto. Šut za tri poena domaćih košarkaša podigao se na 12-21, a drugo je poluvrijeme ukupno završilo rezultatom 66-37 za Orlando.

Boston je s 96-93 pobijedio Minnesotu, uz 23 poena Paula Piercea, odnosno 20 Raya Allena, te 16 asistencija Rajona Ronda. Gostima nije pomogla još jedna sjajna skakačka večer Kevina Lovea koji je uhvatio 24 lopte pod obručima i ubacio 12 poena. Zanimljivo je da Celticsi nisu izgubili od Timberwolvesa otkad su im 2007. 'oteli' Kevina Garnetta koji u ovoj utakmici nije igrao zbog ozljede.

NBA liga, ponedjeljak:

Denver - Houston 113-106 (Anthony 33k, 11 s, Hilario 16k, 11s / Scola 24k)
Utah - Detroit 102-97 (Williams 22k, 10a, Jefferson 16k / Prince 26k)
New Orleans - Philadelphia 84-77 (West 17k, Paul 15k / Brand 14k, 10s)
Boston - Minnesota 96-93 (Pierce 23k, Allen 20k / Love 12k, 24s)
Charlotte - Miami 82-96 (Jackson 22k / James 38k, 9s, Wade 31k, 11s)
Orlando - Golden State 110-90 (Howard 22k, 17s, Türkoglu 14s, 10a / Ellis 20k)

13. L.A. Clippers 34 10 24 -132
14. Minnesota 35 9 26 -205
15. Sacramento 31 7 24 -207