Košarka
Košarka

NBA prvaci, košarkaši Los Angeles Lakersa, nastavljaju svoje proputovanje Europom, pa su tako zastali u Barceloni gdje su odigrali prijateljski ogled s europskim prvakom...

Barcelona je u Sant Jordi dvorani pobijedila NBA prvake 92-88, što je Lakersima inače drugi poraz u četiri dana. Prije toga su u Londonu potpisali poraz protiv Minnesote.

I više se očekivalo u utakmici od najboljeg predstavnika američke (LA Lakers) i europske (Barcelona) košarke. No, u jednom dijelu utakmice su suci ogleda potpirili bespotrebnu nervozu svirajući baš svaki kontakt, te su unijeli nemir, posebno u domaće redove.

Događalo se to tijekom treće četvrtine i tada su Lakersi poveli s jedanaest poena razlike (60-49). No, predvođeni odličnim Peteom Mickealom, koji je ujedno i u obrani čuvao Kobea Bryanta, Barcelona se vratila u igru, te na kraju slavila pobjedu koja odzvanja.

Baš je Mickeal pogodio "ključnu" tricu u ogledu. Dvije i pol minute prije kraja je pogodio za 84-78, a do kraja su se Lakersi tek uspjeli približiti na dva poena zaostatka, ali isto tako su ostali daleko od zadnjeg napada koji bi im donio pobjedu ili produžetak.

Navarro i Mickeal su u završnici bili sigurni s linije slobodnih bacanja, a potonji je ogled završio sa 26 poena i 15 skokova, te je s pravom ponio epitet igrača utakmice. Juan Carlos Navarro je dodao 25 poena uz šut 7-21.

Na drugoj je strani najbolji bio bivši Barcelonin igrač, španjolski reprezentativac Pau Gasol. Postigao je 25 poena uz osam skokova i tri ukradene lopte, dok je Kobe Bryant nakon tek sedam minuta u prvom dijelu, odigrao gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Skupio je na kraju Bryant 25 minuta, te je postigao 15 poena. No, iz igre je Kobe gađao samo 2-15. Cijela momčad Lakersa je imala loš šut od 34 posto, a promašili su svih 14 pokušaja za tri poena.

Treba priznati da je većina igrača Lakersa izgledala tromo i pospano na parketu, što ne treba čuditi jer njihova sezona tek počinje za nekoliko tjedana. Barcelonini igrači bili su naravno 'napaljeni' na pobjedu pa su igrali kao da je finale Olimpijskih igara. Trud im se isplatio, te su postali prva europska momčad u povijesti koja je pobijedila NBA prvaka.