Košarka
Košarka

Zadar doživio težak poraz i ispao iz NLB lige!

Košarkaši Zadra poraženi su s 88-71 od Hemofarma, a Crvena zvezda slavila je s 92-70 protiv Union Olimpije u nedjeljnim utakmicama 25. kola regionalne NLB lige. Zadar je porazom u Višnjiku ispao iz lige...

Niti u jednom trenutku ogled protiv Hemofarma, kojem je pobjeda bila trinaesta ovosezonska, Zadar nije izgledao kao da može ostvariti potreban rezultat. Gostujući sastav držao je konce igre u svojim rukama i već u prvom poluvremenu bacio Zadar na konopce, ostvarivši prednost veću i od 20 poena razlike. Bez većih problema do kraja ogleda znali su je i sačuvati i nanijeti Zadru, koji je u tim trenucima već znao rezultat s beogradske utakmice, osamnaesti poraz.

Jordan Jerome Adolphus s 18 poena i sedam skokova prednjačio je učinkom u momčadi Hemofarma. Marko Car s 20 ubačenih koševa bio je daleko najbolji u redovima Zadra.

Olimpija će nastupiti na Final Fouru lige, međutim, njena igra nije tako izgleda u Beogradu gdje je domaćin slavio 92-70 i na taj način napravio iznimno važan korak u kontekstu borbe za ostanak u ligi. S 30 poena učinkom je Zvezdu predvodio Ricardo Marsh. Damir Markota odigrao je šest minuta za slovensku momčad. Nije niti pokušao pogoditi koš.