Košarka
Košarka

Zadar nastavlja krizu: Težak poraz kod Krke u NLB-u

Zadrani nisu šanse u 22. kolu NLB lige protiv trenutno vodeće momčadi lige...

Košarkaši Zadra nastavljaju s lošim nastupima u regionalnoj NLB ligi. U 22. kolu poraženi su na gostovanju kod Krke u Novom mestu sa 64:92 (11-34, 18-15, 15-24, 20-19).

Domaćini su odlično otvorili susret, poveli su 10:1, a na 20 razlike (23:3) bježe već u 7. minuti. U timje trenucima već bilo jasno da momčadi Tihomira Bujana ne gine još jedan poraz. Nakon prve četvrtine gubili su 34:11, a do poluvremena su uspjeli smanjiti na 'samo' 20 razlike, 49:29.

No, više od toga Zadrani se nisu uspjeli približiti raspoloženim domaćinima. Krka je u trećoj četvrtini serijom 9:0 pobjegla na 61:34, a ogromnu prednost sačuvala je do kraja utakmice.

Najučinkovitiji u sastavu Zadra bio je Brandon Brown sa 13 koševa, dok je Krku sa 16 poena predvodio Zoran Dragić.

Nakon 22 kola Zadar je posljednji na ljestvici NLB lige sa samo šest pobjeda i čak 16 poraza, dok je Krka preuzela vrh sa 15 pobjeda i sedam poraza.