Košarka
Košarka

Zagreb deklasirao iznenađenje NLB lige: 'Ulazilo nam je što inače ne ulazi'

Kasun i društvo nisu dopustili iznenađenje u Draženovu domu...

Košarkaši Zagreba CO u susretu su 17. kola regionalne "NLB" lige kao domaćini u KC Dražen Petrović svladali Krku iz Novog Mesta sa 104-82 (22-23, 28-17, 28-19, 26-23).

Zagreb su predvodili Luka Žorić sa 25 koševa i 8 skokova te ljevoruki Krunoslav Simon sa 20 koševa (trice 4-5), dok je najefikasniji u sastavu Krke bio Goran Ikonić sa 13 ubačaja.

Bila je to odlična utakmica Zagreba čiji su igrači pogađali trice kao od šale. Protiv Krke je debitirao i novi igrač , Amerikanac Josh Heytvelt koji je za nešto više od deset minuta igre djelovao kao igrač koji će Mravima biti pojačanje.

''Super sam zadovoljan utakmicom, pogotovo rezultatom. Odigrali smo nešto slabije u prvom poluvremenu, a Krka je dobro skakala. U trećoj četvrtini smo podigli agresivnost i ušli su nam neki šutevi koji nam inače ne ulaze'', rekao je nakon utakmice trener Zagreb Erjavec i sam iznenađen šutem od 62 posto.

Aleksandar Đikić, trener Krke, na kraju je sipao komplimente:

''Bila je to naša obrambeno najgora utakmica sezone, ali treba odati i priznanje Zagrebu. Kasun i Žorić su uvjerljivo najbolji centarski par NLB lige, a Žorić uvjerljivo najbolja četvorka koja bez problema može igrati i Euroligu. Igrali smo protiv momčadi koja će sigurno na Final four.''

Zagreb CO trenutačno ima 10 pobjeda i šest poraza uz utakmicu manje, dok Krka ima 10 pobjeda i sedam poraza.