Košarka
Košarka

Zagreb u Češkoj zakomplicirao Final Four

Košarkaši Zagreba izgubili su u pretposljednjem, 25. kolu regionalne NLB lige u gostima kod Nymburka s 83-74 i tako borbu za četvrto mjesto i doigravanje i dalje zadržali neizvjesnom...

Imali su "mravi" u Češkoj prednost i na poluvremenu (46-42) i nakon tri četvrtine (58-53), a i posljednju su dionicu otvorili bolje i poveli 62-53. No, kola su nakon toga za momčad Mladena Erjavca krenula nizbrdo, domaći su košarkaši napravili seriju 10-0 i poveli 63-62, te nakon toga povećavali prednost i došli do 12. pobjede sezone. Zanimljivo je da su Česi na svome parketu svladali sve četiri hrvatske momčadi u NLB ligi.

Zagreb je zasad na četvrtom mjestu s 14 pobjeda i 11 poraza, ali Budućnost mu je i dalje prijetnja s pobjedom, ali i odigranom utakmicom manje.

Najefikasniji je kod "mrava" bio Luka Žorić sa 16 poena kojima je dodao i četiri skoka. Mario Kasun je ubilježio 12 koševa i sedam skokova. Pavel Slezak je s 23 poena predvodio Čehe.

U subotu će Cibona ugostiti Budućnost, Zadar će biti domaćin Hemofarmu, dok će Cedevita u goste Radničkom.