Nogomet
poznati svi polufinalisti

Kako su ovo prosuli? Millwall u drami ostao bez senzacije i polufinala FA kupa

Millwall je izgubio dobivenu utakmicu i ostao bez polufinala.

Nogometaši Brighton and Hove Albiona posljednji su polufinalisti ovogodišnjeg izdanja FA kupa. Oni su u četvrtfinalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca kao gosti izbacili Millwall s ukupnih 7:6. Nakon 90 minuta i produžetka rezultat je bio 2:2.

Domaći su sve do 88. minute vodili sa 2:0 golovima Pearcea (70) i O'Briena (79), no gosti su uspjeli izboriti produžetak preko Locadije (88) i Marcha (90+5), a izjednačujući pogodak stigao je nakon katastrofalne pogreške domaćeg vratara Martina.

Prilikom izvođenja penala u tragičara je izrastao domaći igrač Cooper koji je u šestoj seriji poslao loptu preko gola.

Raul Jimenez slavi gol (Foto: AFP) Ovo su čekali 21 godinu: Wolverhampton srušio Man Utd i izborio polufinale FA kupa! divider

Za Brighton je ovo prvi prolazak u polufinale nakon 36 godina, a te 1983. su igrali i u svom jedinom finalu u kojem su izgubili od Manchester Uniteda.

U polufinalu će Brighton igrati protiv Manchester Cityja, dok drugi par čine Watford i Wolverhampton Wanderers.

Polufinalni susreti igrat će se na Wembleyu 6. i 7. travnja.

gol expired Man City bio blizu šokantnog ispadanja, pomogli im suci: Kontroverzni preokret Građana! divider