EL: Ciprani uništili šibenski europski san!

Ciparski Anorthosis uspio je nadoknaditi, te u produžetku i preokrenuti rezultat protiv Šibenika slavivši na kraju s 3-0...

Splitski Hajduk će ostati jedini hrvatski predstavnik u Europa ligi ove godine, a njihov suparnik u trećem pretkolu će biti bukureštanski Dinamo.

Šibenik je s Cipra donio na Poljud značajnu prednost od 2-0 protiv Anorthosisa, no momčad koja je više nego uspješno prije dvije godine nastupala u Ligi prvaka, nadoknadila je zaostatak u Splitu. Unutar osnovnih 90 minuta su bili bolji s 2-0, a nakon toga su još jedan pogodak zabili u produžecima za 3-0 i konačnih 3-2.

Anorthosis je vladao splitskim travnjakom tijekom prvog poluvremena i u trideset minuta produžetka. Dio igre u kojem su pokazali pravo lice, a to je drugo poluvrijeme, nogometaši Šibenika nisu iskoristili za pogotke, makar su imali dvije-tri sjajne šanse.

Nade za Karačićev sastav su pokopali pogocima Laban u 16., Cristovao u 25. i definitivno Okkas u 96. minuti.

Europa liga, 2. pretkolo, uzvrati:

Šibenik - Anorthosis 0-2, 0-3 (prva utakmica 2-0; Laban 16, Cristovao 25, Okkas 96)

Cibalia - Cliftonville 0-0 (0-1)