VIDEO Preokret Francuza: Mladi Hrvati kao 'Vatreni' 1998.!

Hrvatska reprezentacija do 19 godina poražena je u polufinalu Europskog prvenstva od Francuske s 2-1...

Mladi hrvatski nogometaši, igrači do 19 godina, završili su nastup na Europskom prvenstvu u Francuskoj.

Hrvatska je savršeno otvorila utakmicu na stadionu Michel-d'Ornano u Caenu. Izabranici Ivice Grnje poveli su već u četvrtoj minuti nakon što je Zvonko Pamić odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Arijan Ademi glavom smjestio loptu u mrežu.

Samo minutu kasnije novu je veliku priliku glavom imao Franko Andrijašević, a nakon toga su se počeli buditi i Francuzi. Najveću su priliku imali u 32. minuti kada je stativu pogodio Gilles Sunu. No, samo pet minuta kasnije mladi Tricolori su uspjeli izjednačiti nakon velike pogreške Marija Tičinovića. Veznjak Hajduka je glavom proigrao Gaëla Kakutu koji je sam izbio pred svoga budućeg suigrača u Chelseaju Mateja Delača i lakoćom ga matirao.

Hrvatska se reprezentacija dobro držala u drugom poluvremenu, no koncentracija je popustila u 83.minuti kada je Francis Coquelin nanizao nekoliko igrača u obrani naše vrste, te gurnuo loptu Cédricu Bakambuu koji je s vrha šesnaesterca donio Francuskoj pobjedu.

Domaćini će u finalu u petak igrati protiv Španjolske koja je sjajnom igrom pobijedila Englesku s 3-1 pogocima Pacheca, Keka i Canalesa. Jedini strijelac za Tri lava bio je Bostock.

Hrvatskoj, pak, ostaje utjeha da je plasmanom u polufinale izborila plasman na Svjetsko prvenstvo u Kolumbiji.

Tijek utakmice:

Pogotkom Arijana Ademija Hrvatska od 4. minute ima vodstvo u polufinalu EP-a! Naime, u prvoj ozbiljnoj situaciji novi igrač Dinama zabio je glavom nakon slobodnog udarca za 1-0. Ubrzo nakon toga, priliku za potpuni nokaut Francuza propustio je Andrijašević, čiji je udarac glavom prošao tik pored stative.

Na našu sreću, u 31. minuti Sunu nije uspio zabiti iz odlične prilike nakon što je već savladao Delača. Hrvatsku je spasila vratnica.

Međutim, uslijedio je pritisak Francuske, a Kakut je u 37. minuti donio svojoj reprezentaciji izjednačenje. Igrač Chelseaja je iskoristio pogrešku naše obrane i zabio za 1-1.

Početkom drugog dijela Delač je ponovno imao jednu dobru intervenciju nakon slobodnog udarca Francuza s oko 25 metara. U kratkom vremenu dvaput smo bili na mukama, no rezultat je ostao nepromijenjen.

U 78. minuti velika šansa za Francusku. Lacazette je pucao s 12-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola. Hrvatska se grčevito brani.

Ipak naša obrana nije izdržala. Nažalost, Francuzi su odigrali odličnu akciju koja nas je koštala pogotka u 83. minuti, kada je nakon izvrsnog prodora Coquelina Bakambu pogodio suprotan Delačev kut.