Bolje nego lani: Pjesnici ugrabili prvu pobjedu

Nogometaši Zagreba otvorili su novu sezonu Prve HNL pobjedom protiv Lokomotive s 3-1...

Novi strateg Zagreba Ivo Šušak očito je dobro pripremio momčad, jer njegovi su igrači startali u novu sezonu puno bolje nego lani. Pjesnici su odmah od početka krenuli agresivno i sa željom za pobjedom.

Naplata truda stigla je u 20. minuti kada je zabio Krstanović, a isti igrač ponovno je bio strijelac 14 minuta kasnije. Rezultatom 2-0 otišlo se na odmor.

'Lokosi' su se u nastavku trgnuli, pokazavši dio igre koji ih je krasio prošle sezone. I ubrzo je stigao pogodak Peke koji je smanjio na 2-1. Međutim, Ferenčinini igrači nisu uspjeli izjednačiti i treću uzastopnu utakmicu protiv Zagreba ostati neporaženi.

Dapače, treći pogodak za domaćina i ujedno odlučujući stigao je nekoliko minuta prije kraja utakmice, a strijelac je bio Jurendić.