Ostali sportovi
Krenuli po olimpijsku vizu

'Barakude' otvorile Svjetsko prvenstvo pobjedom!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija očekivano lakom pobjedom otvorila je nastup na 14. po redu Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima u Šangaju. Na startu su izabranici Ratka Rudića savladali Brazil sa 14-5...

Riječ je o dvoboju 1. kola skupine C u kojoj se osim Hrvatsku i Brazila nalaze još i Kanada i Japan.

Hrvatska je prvu četvrtinu riješila 5-0 u svoju korist, a u tom je periodu briljirao Miho Bošković s tri gola. Prvi gol na susretu primili smo tek tri minute i 23 sekunde prije kraja druge četvrtine kada je Danilo Correa zabio za smanjenje prednosti na 7-1. U nastavku su se naši malo opustili, što su Brazilci iskoristili za izbjegavanje potpunog potopa.

Najefikasniji igrač susreta bio je Bošković s četiri gola, tri je zabio Fran Paškvalin, a po dva su dodali Nikša Dobud i Sandro Sukno. U strijelce su se još upisali Paulo Obradović, Andro Bušlje i Petar Muslim, dok je Josip Pavić na vratima skupio 14 obrana. Kod Brazilaca je s dva gola najefikasniji bio Jonas Crivella.

Hrvatskoj sada slijedi dan odmora, a u srijedu će odmjeriti snage protiv Kanade. Utakmica protiv Japana na rasporedu je 22. srpnja.