Ostali sportovi

Belgijanke prevelika prepreka za hrvatske juniorke

Nakon pobjede nad Rumunjskom, hrvatska juniorska ženska odbojkaška reprezentacija izgubila je od Belgije.

Konačni rezultat je bio 3-0 za Belgijanke ( 22-25,15-25,18-25). Igru su naše mlade odbojkašice započele energično, sa nekoliko bodova ispred Belgijanki, no nakon drugog tehničkog time outa, Belgijanke su uspjele izjednačiti rezultat na 19-19, a zatim i nadvadati naše reprezentativke sa 3 boda prednosti do kraja prvog seta. Drugi i treći set, igra naših reprezentativki se usporila, a brže i spretnije Belgijanke uvjerljivo su zapečatile svoju pobjedu. Najbolji rezultat za hrvatsku juniorsku reprezentaciju postigla je Samanta Fabris sa 8 bodova, a 15 bodova ostvarila je Lise Van Hecke za belgijsku reprezentaciju.

U drugoj utakmici je Češka je u okršaju sa Rumunjskom pokazala bolju igru te uvjerljivo pobjedila sa 3-0 ( 25-19, 25-15,25-15). Za Češku reprezentaciju najbolji rezultat postigla je Andrea Kossanyova sa 14 bodova, dok je Lorena Ciocian postigla 8 bodova za Rumunjsku.

Treći dan kvalifikacijske grupe B koja se igra u Novalji, očekuju nas utakmice : Rumunjska : Belgija u 16.00 i Hrvatska :Češka u 18. 30