Ostali sportovi
Čovjek spustio rampu

Česi poslali najboljeg vratara svijeta na klupu, a onda su Danci uveli njega: Odigrao utakmicu za anale

Češki rukometaši još će dugo pamtiti danskog vratara Emila Nielsena.

Emil Nielsen (Foto: Afp)

Rukometaši Danske porazili su Češku rezultatom 23:14 na otvaranju Europskog rukometnog prvenstva, a titula junaka utakmice pripala je vrataru Emilu Nielsenu.

Bila je to nesvakidašnja utakmica danskih rukometaša, u sedam godina pod vodstvom izbornika Nikolaja Jacobsena nikad manje golova nisu vidjeli. Česi su odigrali odlično prvo poluvrijeme, završilo je rezultatom 9:9, no onda je Nielsen spustio rampu.

Zamijenio je najboljeg vratara svijeta Niklasa Landina i, malo je reći, oduševio. Na terenu je proveo 31 minutu i skupio čak 13 obrana, što mu je donijelo nestvaran postotak od 72 posto obrana na susretu!

Na kraju susreta Česi su se mogli samo pokloniti Nielsenu...