Ostali sportovi

Pobjednik ovogodišnjeg Svjetskog kupa Ivica Kostelić primio je Mali kristalni globus za prvo mjesto u super kombinaciji...

Podsjećamo, Kostelić je bio pobjednik prve tri kombinacijske utrke ove sezone u Svjetskom kupu, te je već ranije osigurao Mali kristalni globus u ovoj disciplini.

U superveleslalomu 'Profesor' je osvojio treće mjesto, dok je u superkombinaciji osvojio Mali kristalni globus kao najbolji u sezoni 2010/2011.

Na proglašenje je Ivica Kostelić došao nakon treninga slaloma te je komentirao:

''Sretan sam trećim mjestom u superveleslalomu, jer na početku sezone o tome nismo ni razmišljali. Mali kristalni globus u superkombinaciji samo osvojio ove sezone u relativno mladoj disciplini i manjem broju ukupnih utrka. Lijepo je bilo držati u ruci mali kristalni globus nakon devet godina kada sam osvojio mali kristalni globus u slalomu.''

''Nadam se da će sutrašnja utrka slaloma biti fer, s obzirom da bi neki brojevi mogli imati prednost u odnosu na kvalitetu staze. Grange je sigurno izvrstan slalomaš kao i ostalih četiri-pet vrhunskih slalomaša koji sutra mogu pobijediti. Naravno, priželjkujem rasplet u moju korist i nadam se sportskoj borbi'', zaključio je ovogodišnji pobjednik Svjetskog kupa.

Sutra je na rasporedu posljednja utrka muškog slaloma, gdje prva vožnja počinje u 9.00 sati, dok je druga vožnja u 11.30. Podsjećamo, Ivica Kostalić je vodeći sa 478 bodova, a prati ga Francuz Jean-Baptiste Grange s 36 bodova manje. Teoretski bi do Malog kristalnog globusa mogao doći i Šveđanin Andre Myhrer sa 383 boda.