Ostali sportovi

Mladi Janka osvojio veliki Kristalni globus!

Trećim mjestom na utrci u Garmisch Partenkirchenu američki skijaš Ted Ligety osvojio je Mali kristalni globus u veleslalomskoj disciplini. Pobjeda i Veliki globus pripali su Carlu Janki...

Švicarski je skijaš prednost iz prve veleslalomske vožnje u drugoj dodatno povećao i pobjedom na stazi dugoj 1310 metara s ukupnim vremenom 2:20.87 ostvario novi veliki uspjeh u svojoj karijeri. Veleslalomskim zlatima s Olimpijskih igara u Vancouveru i sa Svjetskoga prvenstva iz Val d'Iserea Janka je dodao i naslov ukupnog pobjednika Svjetskoga kupa.

Janka je prvi Švicarac nakon 1992. godine i Paula Accole koji je osvojio Veliki kristalni globus

Benjamin Reich, koji je s Jankom vodio borbu za Veliki globus, imao je drugo najbolje vrijeme druge vožnje, no jedanaesto mjesto iz prve unaprijedio je na tek osmu poziciju. Budući da za Jankom zaostaje 106 bodova pred sutrašnji slalom (posljednja utrka) jasno je da ga ne može dostići.

Janka je prvi Švicarac nakon 1992. godine i Paula Accole koji je osvojio Veliki kristalni globus. Drugo mjesto u petak pripalo je Talijanu Davideu Simoncelliju (+0.31), dok su treći, s istim prolaznim vremenima (+0.57), bili Austrijanac Philipp Schörghofer i Ligety, vlasnik Malog kristalnog globusa, svog drugog u karijeri (2008.).

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je ukupno deveto mjesto na posljednjem veleslalomu sezone čime je učvrstio petu poziciju u ukupnom poretku natjecanja. Kasnio je za pobjednikom 1.33 sekunde.