Ostali sportovi

Ivica 'haklao', Grange ga stiže u poretku slaloma!

Ivica Kostelić napravio je prvu veliku pogrešku ove sezone...

Kostelić je odlično krenuo u utrku i na prvom mjerenju prolaznog vremena imao 37 stotinki prednosti pred tada vodećim Austrijancem Reinfriedom Herbstom. No, neposredno prije drugog prolaza Ivica je "haklao" jedna vrata i odustao prvi put ove sezone.

Posljednji put Kostelić jednu utrku Svjetskog kupa nije završio još u siječnju prošle godine, u veleslalomu u Kranjskoj Gori.

Unatoč tome, iz Banskog se vraća s povećanom prednosti u utrci za Veliki globus, budući da mu glavni konkurenti, Didier Cuche, Aksel Lund Svindal i Silvan Zurbriggen, nisu ni nastupili u Bugarskoj gdje je Kostelić u subotu u utrci superkombinacije osvojio peto mjesto. Ivica, podsjećamo, ima 1294 boda, odnosno čak 569 više od Cuchea.

Dodajmo da nakon završene prve vožnje vodi Austrijanac Mario Matt (54.21), s 12 stotinki ispred sunarodnjaka Herbsta i 39 ispred Šveđanina Andrea Myhrera.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim zauzeo je 33. mjesto, a do ulaska u drugu vožnju ga je dijelilo devet stotinki.

U drugoj vožnji Mario Matt stigao je do trijumfa, a Jean Baptiste Grange drugim je mjestom smanjio zaostatak za Kostelić u poretku slaloma. Francuz je nakon prvog "laufa" bio na sedmom mjestu, ali je u nastavku znatno boljom vožnjom skočio na postolje i tako smanjio zaostatak u poretku slalomaša za našim Ivicom Kostelićem na samo 36 bodova.

Do kraja sezone su ostale još dvije utrke u ovoj disciplini, sljedeći vikend u Kranjskoj Gori, te na završnici Svjetskog kupa u Lenzerheideu.