Ostali sportovi

Ivica Kostelić odličan peti na treningu spusta u Wengenu

Pobjednik slaloma u Adelbodenu odličnu formu potvrđuje i u Wengenu, uoči petog spusta sezone i super kombinacije...

Sjajno peto mjesto zauzeo je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić na treningu spusta u švicarskom Wengenu na stazi Lauberhorn. Za najbržim Christofom Innerhoferom (2:35.52) zaostao je 2.35 sekundi.

Talijan je dominatno odradio stazu ostavivši drugoplasiranog Didiera Cuchea (Švicarska) 0.89 sekundi iza sebe, dok je od trećeplasiranog Michaela Walchhofera (Austrija) bio brži za 1.46 sekundi. Ispred Kostelića, uz zaostatak 2.22 sekundi, smjestio se još jedan Švicarac, Tobias Grünenfelder. Kostelić je startao 19.

Hrvatska je na spustaškom treningu imala još dva predstavnika. Natko Zrnčić-Dim sa startnim brojem 50. nije završio stazu, dok je Tin Široki startao 70. i zauzeo 61. mjesto ostvarivši konačno vrijeme 2:46.16. Zaostao je 12.09 sekundi.

U srijedu i četvrtak na rasporedu su još dva treninga spusta.