Ostali sportovi

Kauboji velikim preokretom šokirali Španjolce!

Hrvatski rukometaši odličnom su igrom stigli do pobjede u gostima kod Španjolske 26:24...

Golužina Hrvatska odigrala je sjajno na teškom gostovanju u Ciudad Realu u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Srbiji 2012. godine. Kauboji su odigrali fantastično u drugoj polovici drugog poluvremena i tako dotukli favorizirane Španjolce.

U prvom poluvremenu Španjolci su bili ti koji su vodili pa otišli s prednošću 9:8 na odmor. Odlično je branio Šterbik, a tako je otvorio i drugo poluvrijeme i domaći su stigli do prednosti 14:10. No, tada su počeli gubiti lopte i naši su se kontrama vratili u egal.

Hrvatska je počela lomiti protivnika sredinom drugog dijela. Na scenu je stupio Bičanić sa svoja četiri pogotka, naši su stigli do dva pogotka razlike, a u samoj završnici probudili su se Duvnjak i Balić koji su sigurnom realizacijom održali prednost Hrvatske do samog kraja. Domagoj Duvnjak zabio je ključan pogodak za 25:23 minutu prije kraja i Španjolci se više nisu mogli vratiti. Štrlek je u posljednjoj sekundi potvrdio pobjedu za konačnih 26:24.

Najbolji strijelac u hrvatskim redovima bio je Domagoj Duvnjak sa 6 postignutih golova.

Hrvatski vratar Marin Šego obranio je 11 lopti. Nikola Blažičko dodao je jednu.

U Španjolskim je redovima Roberto Garcia Parrondo bio najbolji strijelac s pet pogodaka.

Hrvatska i Španjolska ponovo igraju u nedjelju u Splitu. Kauboji imaju sve tri pobjede dosad u kvalifikacijskoj skupini u kojoj su još Litva i Rumunjska pa će se sigurno plasirati na EP koji će se održati za godinu dana u Srbiji.