Ostali sportovi

Lake Louise: Kostelić tek 22. u Super G-u

Švicarski skijaš Tobias Grünenfelder je dan nakon 33. rođendana ostvario prvu pobjedu karijere u Svjetskom kupu. Trijumfirao je na superveleslalomu u kanadskom Lake Louiseu...

Grünenfelder se peti puta u karijeri popeo na pobjedničko postolje u Svjetskom kupu, ali prvi puta na najvišu stepenicu. Drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnjak Carlo Janka, pobjednik ukupnog poretka Svjetskog kupa prošle sezone. Zaostao je 24-godišnji Švicarac za svojim sunarodnjakom samo 7 stotinki sekunde. Treće mjesto osvojio je Austrijanac Romed Baumann sa 27 stotinki sekunde. Njegovom sunarodnjaku Mariju Scheiberu na četvrtom mjestu je postolje ''pobjeglo'' za samo dvije stotinke, a dobar dan švicarskih skijaša zaokružio je i veteran Didier Cuche (36 godina) osvajanjem petog mjesta (+0.36)

Ivica Kostelić krenuo je u utrku sa startnjim brojem 29, te je zauzeo 22. mjesto. Za Grünenfelderom je zaostao sekundu i 47 stotinki.

Preostala dvojica hrvatskih predstavnika nisu uspjeli osvojiti bodove s visokim stratnim pozicijama. Natko Zrnčić-Dim je sa startnim brojem 66 stigao do 43. mjesta (+2.52), dok je Tin Široki u utrku krenuo kao posljednji, 72. natjecatelj, te je u cilj stigao sa 62. vremenom (+4.46).