Ostali sportovi

Medveščak u velikoj krizi, kemija nestala, trener Sator dobio otkaz!

Seriju poraza u EBEL ligi hokejaši Medveščaka nastavili su u četvrtak u Jesenicama. Slovenska je momčad u 32. kolu na svome ledu slavila s 4-1...

Zagrepčanima je to četvrti poraz u nizu i šesti u posljednjih sedam utakmica. Ostali su “medvjedi” tako na pretposljednjem mjestu ljestvice na kojoj su bolji samo od svoga današnjeg suparnika. Još do prije nekoliko kola vrtjeli su se oko petog, šestog mjesta, no dok su konkurenti pobjeđivali, Medvjedi su gubili.

Najgore od svega su tri domaća poraza zaredom koja su razočarala navijače te svega četiri postignuta pogotka u posljednje četiri utakmice. Dovele su ove činjenice i do smjene trenera Satora što će biti potvrđeno danas. No, za nastalo stanje nije kriv samo trener. Dovedeni igrači došli su kao zvijezde, no nisu puno pokazali. Kemija je ove godine izostala, a navijači su sve nestrpljiviji i kritičniji nego prošle sezone.

Sada je pred Medvjedima teška bitka za osmo mjesto koje vodi u diogravanje, a najveći konkurenti su Alba Volan i Jesenice.

Inače, što se tiče same utakmice poveli su Jeseničani već u trećoj minuti preko Eric Wernera u situaciji s igračem više, a prednost su povećali u 11. minuti druge trećine pogotkom Tonija Dahlmana, ponovno uslijed brojčane nadmoći.

Nadu je hrvatskom klubu u 47. minuti dvoboja nakratko vratio Kenneth Macaulay, ali svega nekoliko sekundi kasnije ugasio ju je Rok Tičar. U posljednjim trenucima dvoboja pogodak je udarcem preko cijelog terena u praznu mrežu postigao vratar domaćih Jaakko Suomalainen.

U sljedećem kolu, na samu Novu godinu, Medveščak će na svome ledu ugostiti mađarsku Albu Volan.