Ostali sportovi

VIDEO NHL: Golijada i tučnjave u Bostonu, nova pobjeda San Josea

Hokejaši San Jose Sharksa slavili su na gostovanju kod Columbusa 3-2 i tako došli do devete pobjede u zadnjih deset susreta i pete uzastopne...

Gol vrijedan nova dva boda za Sharkse je zabio Patrick Marleau nepunih pet minuta prije kraja susreta. Valja reći da su Sharksi do trijumfa stigli nakon zaostatka od 0-2, a golove u 30. ovosezonskoj pobjedi (u 55 utakmica) zabili su još i Kent Huskins i Kyle Wellwood.

Uvjerljivo najefikasniju utakmicu večeri u kojoj je izbilo čak šest tučnjava i u kojoj su igrači obaju momčadi kombinirano skupili 187 minuta kazni, odigrali su Boston i Montreal, a na kraju su pobjedu slavili domaći Bruinsi 8-6. Milan Lucic upisao je dva gola i asistenciju, David Krejči tri asistencije, dok je Nathan Horton ubilježio gol i četiri asistencije za sedmu pobjedu Bruinsa u zadnjih deset susreta. Montrealu je ovo bio tek treći poraz u regularnih 60 minuta u zadnjih deset susreta, a učinkom se istaknuo Max Pacioretti, strijelac dvaju golova.

Aktualni prvaci Chicago Blackhawksi pobijedili su Edmonton Oilerse u gostima s 4-1 i tako prekinuli negativan mini-niz od dva vezana poraza. U tek šestoj pobjedi Chicaga u zadnjih šest susreta dva je gola zabio Patrick Kane, dok su po gol dodali Patrick Sharp i Brian Bickell.

Anaheim Ducksi pobijedili su Vancouver Canuckse u gostima s 4-3, te tako prekinuli pobjednički niz najbolje momčadi lige na brojci šest. Junaci Ducksa bili su Bobby Ryan, strijelac dvaju golova, te vratar Curtis McElhinney, koji je skupio 34 obrane.

9. Calgary 56 19 9 7 7
10. Minnesota 53 23 5 5 5