Ostali sportovi

Partizan slavio usred Gruža, Jug na rubu ispadanja

Vaterpolisti Juga CO nisu uspjeli pobjediti igrače Partizana i na taj način osigurati nastup na Final Fouru Eurolige.

U utakmici koja se igrala u Gružu, Jugaši su za osiguranje nastupa trebali pobjediti srpske vaterpoliste. Na taj način Dubrovčani još uvijek nisu teoretski osigurali nastup na samoj završnici Eurolige već će to tražiti u posljednjem kolu u susretu protiv vaterpolista Budve.

Jug je u utakmici samo jednom vodio i to na početku utakmice kada je Maro Joković postigao pogodak za 1-0. Nakon toga Partizan odlazi na dva pogotka prednosti, ali Dubrovčani se nisu predali, barem ne do pred kraj treće četvrtine.

Utakmica je bila neizvjesna, igralo se gol za gol sve do polovine treće četvrtine. Tada Jug ne koristi činjenicu da je trećuosobnu pogrešku dobio najbolji srpski sidrun Pijetlović. Dapače, nakon što je Nižić primio pomalo nesmotren pogodak od Ćuka utakmica potpuno prelazi u ruke Partizana. Iskusni Vladimir Vujasinović dva puta pred kraj trećeg dijela postiže pogotke s igračem više, a isto je učinio i Grk Chatzitheodorou te se u posljednjih 8 minuta ušlo rezultatom 10-7 za Partizan.

Pogotkom Aleksića Srbi su otišli na čak 4 pogotka razlike i tu je utakmica riješena. Do kraja je Partizan održao veliku prednost i na taj način nastavio dominacijom četvrtfinalne A skupine Eurolige.

U drugoj utakmici skupine Budva m:tel je u gostima pobijedio Jadran iz herceg Novog rezultatom 9-8. Najefikasniji igrač te utakmice bio je Hrvat Ivan Žanetić koji je za Budvu postigao četiri pogotka.

Vaterpolisti Juga trenutno se nalaze na drugom mjestu skupine. Partizan ima maksimalnih 15 bodova, a Jug CO 7. Budva m:tel ima 6 boda, a Jadran iz Herceg Novog 1. Jug će za prolazak među 4 najbolja kluba u posljednjem kolu trebati pobijediti u Budvi.

JUG CO - PARTIZAN 10-13 (3-3, 1-2, 3-5, 3-3)

Jug CO: Nižić, Vranješ, Sutić 1, S.Sukno 1, Joković 3, Seman, Marković 1, Bušlje 2, I.Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Ivanković. Trener: Elvis Fatović.

Partizan: Soro, Chatzitheodorou 1, Rađen, Korolija, Aleksić 2, Pijetlović 1, Prlainović 1, Radović 1, Dedović, Mitrović 1, Vujasinović 5, Ćuk 1, Mandić. Trener: Igor Milanović.