Ostali sportovi
Čudesan povratak

Spektakularan podvig Duvnjakovog kluba u Ligi prvaka: Nadoknadili -9 i prošli na Final Four!

Kiel će igrati na Final Fouru rukometne Lige prvaka.

Domagoj Duvnjak i suigrači iz Kiela (Foto: Afp)

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala rukometne Lige prvaka Kiel je pobijedio Montpellier s 31:21 i izborio plasman na Final Four.

Senzacionalan je ovo rasplet ovog četvrtfinalnog para. Ne zbog toga što je Kiel prošao, dapače i bili su blagi favoriti, nego iz razloga jer je u prvoj utakmici Montpellier ostvario veliku, ogromnu pobjedu od devet razlike (39:30).

No, Domagoj Duvnjak i suigrači nisu ni pomišljali na odustajanje. Francuze je dočekao nabrijani domaćin i atmosfera koja je od prve minute gurnula ih u mlin, malo po malo topeći njihovu prednost iz prvog dvoboja.

Kiel je odigrao fantastičnu obranu, a u napadu su gradili prednost koja je na poluvremenu iznosila pet pogodaka (17:12) i na kraju okruglih +10, za povratak i preokret koji će se u rukometnim krugovima dugo prepričavati.

Final Four rukometne Lige prvaka održat će se 8. i 9. lipnja u Lanxess Areni u Kölnu. Osim Kiela, tamo će nastupiti i branitelj naslova Magdeburg, Aalborg i Barcelona.