Ostali sportovi
Briljantna predstava

Svjetska liga: Barakude deklasirale Crnogorce!

U dvoboju dviju ponajboljih vaterpolskih nacija na svijetu Hrvatska je reprezentacija u Firenci nadigrala Crnu Goru 11-5 u srazu drugog kola B-skupine finalnog turnira Svjetske lige...

Hrvati su bolje krenuli u utakmicu dobivši prvu četvrtinu 4-1, a prednost su nastavili nemilosrdno povećavati do kraja utakmice. Po četvrtinama je bilo 4-1, 2-2, 2-1 i 3-1 za Hrvate.

Po dva su gola za pobjednike postigli Burić, Bošković, Joković i Sukno, dok su po jedan dodali Paškvalin, Obradović i Buljubašić.

Ovom su pobjedom igrači Ratka Rudića praktički osigurali prvo mjesto uoči četvrtfinala koje je na rasporedu u petak. Preostaje im još sutra (četvrtak) odigrati dvoboj protiv nedoraslih Kanađana.

>> Hrvatska lov na OI 2012. otvorila pobjedom nad Australijom

Osim sjajne igre Rudićevih izabranika neočekivano visokom porazu momčadi Petra Porobića kumovale su ozljede.

Crnogorci su na završni turnir u Firencu stigli bez ozlijeđenih nositelja igre Ivovića, Zlokovića i Paskovića, dok im se u utorak protiv Kanađana ozlijedio kapetan Nikola Janović, tako da niti on nije zaigrao protiv Hrvata.