Tenis
Tenis

ATP Marseille: Čilić preko Petzschnera do četvrtfinala

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ovotjednog ATP turnira u Marseilleu...

Međugorac Marin Čilić izborio je to pobjedom protiv njemačkog tenisača Philippa Petzschnera 7-6(3), 6-3 u 2. kolu turnira u Marseilleu (dvorana, tvrda podloga).

Bio je to treći međusobni meč u karijeri ove dvojice tenisača i treća pobjeda Čilića. Pritom, niti jednom hrvatski tenisač nije izgubio niti set protiv trenutačno 60. igrača s ATP ljestvice.

Do pobjede je Čilić mogao i na lakši način, ali je u oba seta komplicirao prednost koju je imao. U prvom gemu meča je Čilić odmah došao do dvije break-lopte, no Nijemca je na servis slomio u trećem gemu kada je s breakom poveo 2-1. Mirno je držao svoj servis sve do trenutka kada je servirao za prvi set. Kod 5-4 je Petzschner došao do tri vezane break-lopte (0-40), te drugu iskoristio. Odluka je tako pala u tie-breaku u kojem je Čilić pobjegao na 4-1 i dva servisa, a prvu dionicu je zaključio sa 7-3.

U drugom je setu Čilić do odvajanja došao kod 2-1. Napravio je break za 3-1, ali se kod vodstva 4-2 silno mučio ne bi li zadržao svoj servis, makar je kroz cijeli drugi set lakoćom gušio suparnika servisom. U tom je gemu spasio i jednu break-loptu i poveo 5-2, a malo kasnije je lako odservirao za pobjedu bez izgubljenog poena.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv pobjednika meča Čeha Tomaša Berdycha i Francuza Edouarda Roger-Vasselina, a recimo da u četvrtak svoj meč 2. kola igra drugi hrvatski tenisač na turniru - Ivan Ljubičić. Njegov suparnik je Rus Dmitri Tursunov.

U meču (jedan sat i 42 minute) je Čilić uhvatio devet poena više (79-70), te je iskoristio dvije od šest break-prilika (Petzschner jednu od četiri).