Tenis
Tenis

ATP Memphis: Dodig teško slomio Schüttlera

Hrvatski tenisač Ivan Dodig pobijedio je njemačkog 34-godišnjeg veterana Rainera Schüttlera 3-6, 6-3, 6-4 nakon dva sata i 9 minuta igre u 1. kolu dvoranskog ATP 500 turnira u Memphisu...

Bio je to prvi meč koji je Dodig odigrao nakon najvećeg uspjeha u karijeri, osvajanja zagrebačkog ATP turnira. Protiv Schüttlera je nastavio pobjedničku seriju u vrlo teškom i zahtjevnom meču u kojem je nešto bolje (3-7) koristio break-lopte od svog suparnika (2-8), što je možda bilo i presudno.

U prvom setu je Schüttler došao do ranog breaka. Dodig je u petom gemu nadoknadio zaostatak, ali mu je Nijemac u osmom gemu još jednom oduzeo servis, čime je nešto kasnije i osvojio set.

Dodig je u prvom gemu drugog seta spasio čak četiri break-lopte Schüttlera, a u drugom je i sam imao jednu koju nije realizirao. Kod rezultata 2-2 Schüttler je propustio još jednu šansu za break. Hrvatski tenisač je oduzeo servis Nijemcu za vodstvo 4-2, te je čuvao prednost do kraja seta.

U trećem setu je Međugorac do ključnog breaka stigao u petom gemu. U trećem setu je Dodig i najbolje servirao i igrao, te Nijemcu nije dopustio niti jednu šansu za break.

Bio je to vrlo izjednačen meč u kojem je Dodig na kraju osvojio samo dva poena više od Schüttlera.

Njih dvojica su jedini prethodni meč odigrali lani na Challengeru u kazahstanskoj Astani. I tada je slavio Dodig u tri seta.

U 2. kolu će Dodig igrati protiv pobjednika susreta između 6. nositelja, Amerikanca Johna Isnera i Argentinca Juana Martina del Potra, koji je dobio pozivnicu za nastup u Memphisu.

Kasnije večeras će u 1. kolu zaigrati i Ivo Karlović. Suparnik mu je Amerikanac Michael Russel, koji je prošao kvalifikacije.