Tenis
Tenis

ATP Rotterdam: Ljubičić ekspresno protiv Pairea

Ivan Ljubičić lako je izborio plasman u četvrtfinale ATP turnira u Rotterdamu pobijedivši u 2. kolu francuskog tenisača Benoita Pairea 6-0, 6-4...

U meču koji je ukupno trajao jedan sat i tri minute igre Ljubičić je osvojio prvih šest gemova. Paire, trenutno 136. igrač svijeta, od početka je pokazivao veliku nervozu, koju je ispoljio bacanjima reketa. U drugom setu Ljubičić je napravio break u petom gemu za vodstvo 3-2, no već u sljedećem Paire je uzvratio kontrabreakom. Konačno je Ljubičić uspio slomiti otpor svog protivnika u devetoj igri drugog seta, kada je dvama uzastopnim winnerima, bekhend-dijagonalama, došao do petog breaka u meču, kojeg je potom potvrdio sigurnim servis-gemom.

Bio je to drugi međusobni meč ove dvojice igrača i drugi u ovoj godini, a Ljubičić je slavio u oba. Podsjećamo, na Australian Openu je nedavno slavio 3-1 u setovima.

''Već dugo dolazim ovdje i imao sam lijepih uspjeha, igrao sam finala 2005. i 2007. godine, ali zadnje tri godine nisam imao uspjeha (porazi u prvim kolima). Sada sam, evo, uspio spojiti dvije pobjede', komentirao je Ljubičić nakon meča i svog petog plasmana u četvrtfinale turnira u Rotterdamu.

Suparnik Ivana Ljubičića u četvrtfinalu bit će Cipranin Marcos Baghdatis, 20. tenisač na svjetskoj rang-ljestvici. On je također u dva seta, sa 7-6(3), 6-3 svladao ljevorukog Španjolca Feliciana Lopeza nakon 80 minuta igre.

Hrvatska će tako u četvrtfinalu roterdamskog turnira iz serije 500 imati dvojicu predstavnika, budući je još u srijedu plasman među osam izborio Marin Čilić.