Tenis
breaking news !: VIDEO Premijer Fico u životnoj opasnosti: Slovački mediji objavili da je atentator književnik
Tenis

ATP Valencia: Murray sredio Lopeza u 1. kolu

Britanski tenisač Andy Murray pobijedio je Španjolca Feliciana Lopeza 6-3, 7-6(1) u 1. kolu ATP turnira iz serije 500 u Valenciji...

Riječ je turniru na kojem je prošle sezone Murray trijumfirao, a koji se igra na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 1,357.000 eura.

U 1. kolu je prvom nositelju i četvrtom tenisaču svijeta trebao jedan sat i 26 minuta igre da bi pobijedio Lopeza (31. na ATP ljestvici) po četvrti put u isto toliko mečeva, a valja reći da se u drugom setu vratio nakon zaostatka 1-4.

Sljedeći Murrayjev protivnik bit će Argentinac Juan Monaco kojeg je pobijedio u laka dva seta u nedavnom polufinalu ATP turnira iz Master serije 1000 u Šangaju.

Od ostalih mečeva 1. kola spomenimo poraz dvostrukog pobjednika ovog turnira (2006. i 2007.), Španjolca Nicolasa Almagra, kojeg je savladao sunarodnjak Daniel Gimeno-Traver 6-4, 3-6, 6-3.