Tenis
Tenis

ATP Zagreb: Čilić se mučio sa slabim Kunjicinom

Hrvatski tenisač Marin Čilić savladao je Rusa Igora Kunjicina (95. tenisača svijeta) sa 7-6(3), 6-2 u meču 2. zagrebačkog ATP turnira PBZ Indoorsa...

Dvostrukom uzastopnom branitelju naslova bio je to prvi nastup na ovogodišnjem izdanju zagrebačkog turnira, budući je u 1. kolu bio slobodan, a na kraju je došao do trijumfa i plasmana u četvrtfinale za jedan sat i 38 minuta igre iako nije briljirao na terenu.

Tako je Čilić prvi izgubio servis u šestom gemu prvog seta, ali je srećom odmah sljedeći gem napravio kontrabreak. Set je došao do tie-breaka u kojem je Čilić s lakih 7-3 došao do vodstva. U drugom setu je prvi nositelj turnira u dva navrata oduzimao servis protivniku. Prvi put kod vodstva 2-1, a drugi put kod rezultata 5-2 kada je realizirao četvrtu meč-loptu.

Bila je to Čiliću druga pobjeda nad Kunjicinom u isto toliko međusobnih mečeva, a sljedeći protivnik u četvrtfinalu bit će mu Nijemac Florian Mayer, peti nositelj turnira i 38. igrač svijeta.

Čilić i Mayer dosad su međusobno igrali jednom, prošle godine u Wimbledonu, a tada je slavio Nijemac s 3-0 u setovima.