Tenis
Tenis

ATP Zagreb: Čilić se uvjerljivim porazom oprostio od obrane naslova

Drugi hrvatski reket ipak nije uspio izboriti polufinale Zagreb Indoorsa...

Marin Čilić nije se uspio plasirati u polufinale 6. izdanja Zagreb Indoorsa te se tako oprostio od obrane naslova u Domu sportova.

Međugorac je u četvrtfinalu zaustavljen od 38. tenisača svijeta, Nijemca Floriana Mayera sa 6:3 i 6:4 nakon sata i 20 minuta igre.

Prvi nositelj Čilić loše je otvorio meč protiv iskusnijeg 27-godišnjeg Nijemca, inače petog nositelja, koji je ranim breakom već u prvom setu poveo 3:0. Hrvatski tenisač potom je uspio osvojiti svoj servis gem, ali do kraja nije uspio nadoknaditi zaostatak.

Ista priča ponovila se i u drugom setu, u kojem je Međugorac odmah na početku izgubio svoj servis. Tračak nade vratio je u drugom gemu u kojem je iskoristio drugu break-loptu i vratio izgubljeni servis. No ne zadugo jer je i u sljedećem gemu ponovno bio loš na svom servisu i Mayer ga je uspio breaknuti za vodstvo 2:1.

Do kraja dionice obojica su tenisača držala svoje servise, a Mayer je kod 5:4 iskoristio drugu meč loptu za veliko slavlje nad 20. tenisačem svijeta i dvostrukim pobjednikom zagrebačkog ATP turnira.

Igrao sam zbilja loše

"Početak nije bio bajan. Kroz cijeli meč nisam uspio pronaći svoj ritam igre, previše sam griješio i bilo je teško igrati. Čak sam griješio i kod laganih izmjena i nikako nisam uspijevao doći do poena. U drugom setu sam pokušao igrati ofenzivnije, ali mi je nedostajalo agresivnosti. Jako je loše izgledalo danas," razočarano je nakon poraza priznao Čilić, koji je u Zagrebu slavio protekle dvije godine, 2009. i 2010.

Porazom od Mayera, Čilić je prekinuo seriju od 12 uzastopnih pobjeda u Zagrebu. Također, ovo je bio njegov drugi susret s Nijemcem koji je slavio i lani u prvom kolu Wimbledona.

Mayer će u subotnjem polufinalu igrati protiv sunarodnjaka Michaela Berrera, kojemu je Francuz Richard Gasquet predao meč četvrtfinala u prvom setu pri vodstvu 5:2 za Berrera.

Posljednjeg sudionika poluzavršnice saznat ćemo nakon hrvatskog okršaja između drugog nositelja Ivana Ljubičića i Ivana Dodiga koji se na središnjem terenu Doma sportova igra u ovim trenucima.