Tenis
Tenis

Australian Open: Ljubičić u 3. kolu

Hrvatski as Ivan Ljubičić kvalificirao se u 3. kolo Australian Opena, nakon pobjede nad 145. tenisačem svijeta, 21-godišnjim Francuzom Benoitom Paireom 6-3, 6-7(2), 6-4, 7-6(5)…

Bio je to prvi dvoboj koji je 31-godišnji Ljubičić odigrao u karijeri protiv 10 godina mlađeg Francuza. Već i sam rezultat pokazuje da nije bilo lako ni jednostavno, no, najvažnije je da je Ivan izjednačio prošlogodišnji rezultat u Melbourne Parku. Tada je izgubio u 3. kolu do Ive Karlovića.

Ljubičić je prvi set osigurao s dva breaka. U drugom je Francuz prvi napravio break, Ljubo ga je uspio nadoknaditi, ali je u tie-breaku osvojio samo dva poena. U trećem setu je Ljubičić sigurno servirao, ne dopustivši Paireu niti jednu šansu za oduzimanje servisa. Naš tenisač je s jednim breakom osigurao vodstvo 2-1 u setovima. U četvrtom setu su obojica napravili po dva breaka, ali je ovoga puta Ljubičić sigurnije odigrao tie-break, te ga osvojio sa 7-5. Ivan je meč okončao s 29 izravnih poena i 29 neforsiranih pogrešaka. Paire je imao 59 izravnih poena, ali i čak 66 neforsiranih pogrešaka.

Ivan će u 3. kolu igrati protiv 14. nositelja, Španjolca Nicolasa Almagra, koji je u maratonskom meču sa 7-5, 2-6, 4-6, 7-6(10), 7-5 svladao Rusa Igora Andrejeva. Ljubičić protiv Almagra ima 3-1 u pobjedama. Zanimljivo da ga je dobio dva puta na zemlji, Almagrovoj najjačoj podlozi, dok su na tvrdoj podlozi obojica upisali po jednu pobjedu.

Naša Petra Martić i Slovenka Polona Hercog izgubile su u 1. kolu parova od Amerikanki Raquel Kops-Jones i Abigail Spears sa 6-3, 7-6(5).