Tenis
Tenis

Čudesni Dodig izborio polufinale Barcelone i meč protiv Nadala!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nastavio je sa sjajnim igrama na ovotjednom ATP turniru u Barceloni. U četvrtfinalu je pobijedio Španjolca Feliciana Lopeza 6-4, 2-6, 6-4...

Dodig je nakon velikih pobjeda protiv Millota, te pogotovo protiv Söderlinga i Raonica bio bolji i od 29-godišnjeg španjolskog tenisača, koji se na ATP ljestvici nalazi na 42. mjestu. Time je, ujedno, spriječio dva španjolska polufinala na ovom turniru. Prije njegovog meča su prolaz među četiri izborili Rafael Nadal i David Ferrer, a u posljednjem četvrtfinalnom ogledu se sastaju dva Španjolca, Nicolas Almagro i Juan Carlos Ferrero.

Za Dodiga je meč protiv Lopeza bio prvi međusobni u karijeri i nakon što je odlično odigrao prvi set i zadržao do kraja break napravljen kod 1-1, u drugom je setu Lopez bio dominantniji.

U tom dijelu meča je Dodig osvojio samo šesnaest poena, pa je lako izgubio drugu dionicu sa 6-2. U trećem se setu Dodig vratio 'u igru', pa je prvu šansu za break imao kod 2-2. Nije iskoristio taj trenutak, ali jest onaj kod 4-4. Došao je do dvije vezane break-šanse (15-40) i nakon što je Lopez spasio prvu asom, drugu nije uspio.

Nakon toga je Dodig vrlo lako odservirao za meč i slomio Lopeza za jedan sat i 56 minuta. Ukupno je Dodig osvojio tri poena više u meču (84-81), te je iskoristio dvije od devet break-šansi. Lopez je također napravio dva breaka, ali oba u drugom setu (iz tri šanse).

Subota i polufinale Dodigu donose najteži mogući meč. Suparnik mu je Rafael Nadal, prvi tenisač svijeta, koji je pobjedom u petak nad Francuzom Monfilsom 6-2, 6-2 došao do 32. pobjede u nizu na zemljanoj podlozi.