Tenis
Tenis

Demonstracija sile: Federer razbio Murraya usred Londona!

Mnogo lakše od očekivanoga Švicarac Roger Federer je u 2. kolu skupine B ATP Finalsa u Londonu svladao domaću uzdanicu Andyja Murrayja. Nakon samo sat i 17 minuta rezultat je bio 6-4, 6-2...

Drugi tenisač svijeta na taj je način stigao korak do plasmana u polufinale završnog turnira sezone koji je osvajao četiri puta u karijeri. Federerova je igra podsjećala na one iz njegovih najboljih dana. Na svome je servisu kroz čitav meč Švicarac izgubio svega osam poena, tri u prvom i pet u drugom setu.

Već je u svom prvom servis-gemu u meču Murray imao problema. Tada se izvukao, ali ne i na svome sljedećem servisu, Federer je došao do breaka i mirno priveo set kraju. Publika u O2 Areni ni u drugom setu nije dočekala ništa bolje izdanje svoga miljenika, štoviše Federer je s dva nova obrata ekspresno poveo s 4-0 i priči je bio kraj.

Švicarac je na taj način smanjio zaostatak u međusobnim dvobojima protiv Murrayja, Škot sada vodi s 8-6. Nijedna od Federerovih prijašnjih pet pobjeda nije, međutim, bila ni približno tako uvjerljiva kao ova današnja.