Tenis
Tenis

Dodig teško u drugo kolo Delray Beacha

Međugorac i treći hrvatski reket uspješno je startao na turniru u Delray Beachu, u prvom je kolu u tri seta izbacio Rusa Kunjicina...

Hrvatski tenisač Ivan Dodig kvalificirao se u 2. kolo ATP 250 turnira u američkom Delray Beachu. Na startu je svladao 96. tenisača svijeta, Rusa Igora Kunjicina 6:4, 2:6, 6:3 nakon dva sata i 12 minuta igre.

Dodig je prvi set osvojio zahvaljujući breaku u desetom gemu. Kunjicin nije imao niti jednu break-loptu u prvom setu, ali je dominirao u drugom, kojeg je lako osvojio s dva breaka.

Najuzbudljivije je bilo u trećem setu. Dodig je u drugom gemu propustio dvije break-lopte, a u trećem gemu je izgubio servis. No, odmah je vratio break u četvrtom gemu, a dva gema kasnije je još jednom oduzeo servis 29-godišnjem Rusu. Servirajući za meč pri vodstvu 5-3, hrvatski 26-godišnji tenisač, 60. na ATP ljestvici, spasio je jednu break-priliku Kunjicina.

Kunjicin je na kraju osvojio tri poena više u meču. Iskoristio je 3 od 10 break-lopti. Dodig je do svoja tri breaka u meču stigao iz dvostruko manje prilika.

Dodajmo još da je Dodig okončao dvoboj s 18 asova.

Bio je to prvi ogled između Dodiga i Kunjicina na nekom ATP turniru. Lani su dva puta igrali na Challengerima (1-1 u pobjedama).

Inače, u 1. kolu je Dodig trebao igrati protiv iskusnog i neugodnog francuskog tenisača Juliena Benneteaua, no ovaj je otkazao dolazak na turnir, a umjesto njega je kao "sretni gubitnik" u ždrijeb glavnog turnira upao Kunjicin. U zadnjem kolu kvalifikacija je Kunjicin inače poražen od Australca Marinka Matosevica u tri seta.

Inače, od turnira je zbog bolesti odustao prvi nositelj Andy Roddick, a baš je na njegovo mjesto upao spomenuti Matosevic. Dodig u 2. kolu igrati protiv pobjednika meča između Matosevica i Izraelca Dudija Sele.

Na turniru u Delray Beachu igra i Ivo Karlović, kojem je protivnik u 1. kolu Srbin Janko Tipsarević.