Tenis
Tenis

Drama u Melbourneu: Čilić jedva slomio Isnera

Najbolji hrvatski tenisač u dvoboju trećeg kola Australian Opena nadigrao je Amerikanca Johna Isnera...

Marinu Čiliću, 15. nositelju, trebalo je više od četiri i pol sata (točno 273 minute) da slomi snažnog Johna Isnera (20. nositelj) u pet setova, 4-6, 6-2, 6-7(5), 7-6(2), 9-7.

To je bio njihov prvi međusobni ogled u karijeri, u kojem su viđena samo tri break-gema. Dva je u drugom setu na moćni Amerikančev servis napravio Čilić za 6-2, dok je Hrvata Isner breaknuo jednom za pobjedu (6-4) u prvom setu. Treći i četvrti set otišli su u tie-break, dok se peti igrao 16 gemova. Čilić je iskoristio drugu meč-loptu pri 8-7 vodstvu, u trenucima kada je postajao sve dominantniji na terenu. Preuzimao je inicijativu, napadao Isnera i riskantno reternirao. Isplatilo se.

Prethodno je treći set dobio Isner nakon što je napravio mini-break na prvome od dvaju Čilićevih servisa, a pri svom 6-5 vodstvu. U tie-breaku četvrtog seta Čilić je bio daleko bolji suparnik. Uzeo je Isneru odmah prvi servis-poen u 13. gemu povevši potom 3-0. Pri prednosti 5-2 za Hrvata Isner je zaključio set dvjema dvostrukim servis-pogreškama. Već tu se vidjelo da Čilić postaje favorit, što se tijekom zadnjeg seta stalno osjećalo. Isner je, svejedno, kvalitetno držao svoj servis sve do 16. gema.

Servisom je Čilić (22 asa, 76% poena nakon prvog, 68% nakon drugog servisa) u ovom meču dobro parirao Isneru (26 asova, 76%, 54%). Imao je 22-godišnji Međugorac manje neprisiljenih pogrešaka (42-59) te osvojio 13 poena više od suparnika (192-179). Čilić je servisom spasio čak deset od 11 Isnerovih break-lopti, dok je sam iskoristio tri od devet prilika.

John Isner nije krio razočaranje nakon poraza od Marina Čilića u trećem kolu Australian Openu. Hrvatski je tenisač, s druge strane, isijavao zadovoljstvo...

"Kada sam vidio da smo došli do 6-6 u petom setu, pitao sam se bi li bilo bolje sad igrati tie-break ili na dva gema razlike. No, nisam strahovao jer sam se fizički osjećao iznimno dobro. Bio sam pravodobno na svakoj lopti, servirao sam dobro cijelo vrijeme tijekom četvrtoga i petog seta . Nisam gubio poene", rekao je pobjednik.

U osmini finala Čilića očekuje dvoboj protiv pobjednika susreta između prvog nositelja, Španjolca