Tenis
Tenis

Đoković u polufinalu Indian Wellsa

Najbolji srpski tenisač Novak Đoković pridružio se Rafaelu Nadalu i Juanu Martinu del Potru u polufinalu ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Đoković je u četvrtfinalu svladao Francuza Richarda Gasqueta 6-2, 6-4 nakon jednog sata i 35 minuta igre...

Bio je to peti ogled ovih igrača i četvrta pobjeda Đokovića, koji je po treći puta u karijeri izborio plasman u polufinale u Indian Wellsu. Bio je pobjednik 2008. godine, dok je godinu dana prije toga izgubio finale.

Iako rezultat sugerira laganu pobjedu Đokovića protiv Gasqueta, nije bilo baš tako. Gasquet je, posebno u drugom setu, pružio jako dobar otpor, odigrao je nekoliko spektakularnih udaraca, ali je Đoković bio konstantniji i bolji u važnim trenucima.

Francuski tenisač, 21. na svjetskoj rang-ljestvici, vodio je s 2-0 u prvom setu, te s 3-0 u drugom, ali niti jednom nije uspio zadržati prednost. Đoković je dvoboj okončao s 28 izravnih poena i 26 neforsiranih pogrešaka, a Gasquet s negativnim omjerom 16/22.

Novak Đoković, tako, i dalje ne zna za poraz ove godine. Ovo mu je bila 16. uzastopna pobjeda ove sezone, a 18. ako računamo i dvije pobjede u finalu Davis Cupa u Beogradu protiv Francuske.

Đoković će u polufinalu igrati protiv boljeg iz švicarskog ogleda između Rogera Federera i Stanislasa Wawrinke, koji će početi u 23 sata po našem vremenu. Eventualnom pobjedom u tom susretu, bez obzira tko će mu biti suparnik, Đoković bi u ponedjeljak preskočio Rogera Federera na 2. mjestu ATP ljestvice...