Tenis
Tenis

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale Australian Opena, nakon što je danas u osmini finala poražen od prvog igrača svijeta Rafaela Nadala sa 2-6, 4-6, 3-6.

U meču koji je trajao 2 sata i 31 minutu Čilić niti u jednom trenutku nije djelovao kao ozbiljna prijetnja Nadalu. Prvi servis mu je zatajio, samo 53 posto, a napravio je i 27 neprisiljenih grešaka više od svog protivnika.

Loše serviranje Čilića je pratilo od početka meča, u prvom setu imao je tek 49 posto prvog servisa, a Nadal nije propustio iskoristiti niti jednu priliku koju mu je ponudio hrvatski tenisač, i sa dva 'breaka' osvojio je set.

Čilić je malo popravio servis u drugom setu i nije bio u problemima sve do petog gema, kada je morao spašavati 'break loptu'. Uspio se je izvući nakon što je dva puta zaredom otišao na mrežu i volejima uspješno poentirao. No, to nije bio kraj njegovim problemima, jer je već na sljedećem servis-gemu ponovno dopustio Nadalu da dođe do prednosti. Španjolski igrač došao je do dvije 'break lopte' u nizu, Čilić je poravnao na 40-40, ali više od toga nije uspio i Nadal mu je oduzeo servis. Hrvatski tenisač mogao je vratiti izgubljeni servis kada je Nadal kod vodstva 5-4 servirao za drugi set, došao je do 'break lopte' (30-40), tek druge u cijelom meču, ali Nadal se je uspio izvući i zaključiti set u svoju korist.

U trećem setu ponovno sličan scenario, kod 2-2 opet dvije 'break lopte' za Nadala (15-40), ali hrvatski igrač odličnim udarcima sa osnovne linije zadržava svoj servis. No, Nadal dolazi do 'breaka' u sedmom gemu i to nakon jedne sporne sudačke odluke. Nakon toga više nije bilo povratka za Čilića.
Bio je to drugi međusobni dvoboj Čilića i Nadala, a omjer je sada poravnat na 1-1, jer je 2009. u polufinalu turnira u Pekingu Čilić slavio sa 6-1, 6-3.