Tenis
Tenis

Furiozni Nadal prejak za Ljubičića!

Hrvatski tenis ostao je bez predstavnika u pojedinačnom ždrijebu među tenisačima koji se bore za krunu najboljeg na Roland Garrosu. U meču osmine finala bolji od Ivana Ljubičića bio je Rafael Nadal i to sa 7-5, 6-3, 6-3...

Rezultat će sugerirati neizvjesnost, međutim, valja naglasiti da je meč protekao u dominaciji španjolskog tenisača koji je stigao do omjera 42-1 na pariškoj zemlji na kojoj traži šesti naslov najboljeg i čija pobjeda niti u jednom trenutku nije bila dovedena pod znak pitanja.

Ljubičić je puno griješio (48 neprisiljenih pogrešaka), previše da bi iskoristio povremene Nadalove posrtaje u meču u kojem je 'kralj zemlje' nizao šanse za uzimanje suparnikova servisa kao na traci (iskoristio šest od 20 break-lopti).

Kretanje rezultata reći će da je prvi do breaka stigao najbolji tenisač svijeta i to u trećem gemu prvoga seta iskoristivši petu priliku za oduzimanje Ljubičićeva servisa. Hrvatski se tenisač vratio breakom za 3-3, no u jedanaestom gemu otvarajućeg seta ponovno je ljevorukom Španjolcu ponudio 15/40, a Nadal je ponuđeno iskoristio na prvoj lopti.

Početne je udarce Ljubičić gubio u sedmom i devetom gemu drugoga seta, oba puta kada je Nadal dolazio do 30/40.

Prvi je do breaka i u trećem setu došao Nadal i to u četvrtome gemu. Spasio je Ljubičić dvije vezane lopte za obrat, no ne i treću koja je uslijedila nešto kasnije. Nije to obeshrabrilo hrvatskog tenisača koji već u sljedećoj igri stiže do 0/40, a potom koristi treću break-loptu za 3-2, no ponovno, već u sljedećem gemu, Nadal je uspio vezati tri lopte za obrat, iskoristiti prvu, i usmjeriti Ljubičića prema izlaznim vratima ždrijeba drugog Grand Slam teniskog turnira godine. Meč je trajao dva sata i 26 minuta.

Bio je ovo deveti meč Ljubičića i Nadala i sedma pobjeda prvog nositelja French Opena.

''Popravio sam igru od početka turnira. Dolazim u stanje bolje igre i moram nastaviti tim putem. Počeo sam konačno igrati s više veselja'', rekao je poslije pobjede Španjolac dodavši:

''Ljubičić nije baš najidealniji suparnik. Dobro lomi ritam igre i ako vas protiv njega ne krene savršeno, jako je teško ući u ritam. Srećom pa sam uspio dobiti u tri seta.''

U četvrtfinalu će Nadal ići na pobjednika dvoboja između Robina Söderlinga i Gillesa Simona.

''Bit će to najzahtjevniji moj meč dosad u turniru, nema dvojbe, puno teži od ovog s Ljubičićem. Ili ću igrati dobro, ili ću završiti kod kuće u Mallorci, na odmoru.''

Na pitanje o eventualnom finalu s Novakom Đokovićem Španjolac je odgovorio: ''Tek sam u četvrtfinalu. Finale je još miljama daleko.''