Tenis
Tenis
Lakoćom prošao

Hrvatski junior u osmini finala Wimbledona

Hrvatski 18-godišnji tenisač Mate Pavić pobijedio je u meču drugog kola juniorskog Wimbledona Britanca Evana Hoyta 7-6(3), 6-2...

Mladi je Hrvat, inače osmi nositelj, dominirao dvobojem. Imao je prednost breaka i u prvom setu, ali nije uspio sačuvati servis, pa je neodlučen rezultat morao rješavati u tie-breaku. Britanca je zato u drugom setu breaknuo dvaput bez da je ijednom izgubio vlastiti servis-gem.

Imao je Pavić 33 winnera u odnosu na samo 10 Britančevih, te je na mreži uspješno završio 21 od 24 napada za razliku od 30-postotne (3-10) uspješnosti domaćeg predstavnika.

Ozbiljnijem će se protivniku Pavić morati nadati u dvoboju trećeg kola odnosno osmine finala. Igrat će protiv pobjednika dvoboja između Burundijca Ndayishimiyea i Portugalca Ferrea Silve.