Tenis
Tenis

Karlović nastavlja s uspjesima u Indian Wellsu

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nastavio je hod ždrijebom Indian Wellsa nižući postavljene igrače jednoga za drugim. Plasirao se u četvrtfinale u kojem ga čeka prvi igrač svijeta Rafael Nadal.

Marinko Matosevic, australski kvalifikant s kojim je Karlović igrao meč prvoga kola ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu, ostaje jedini igrač koji je rekordera u brzini servisa testirao u tri seta. Uslijedile su pobjede protiv šestog nositelja Davida Ferrera (7-6(6), 6-3), potom 28. Gillesa Simona (6-3, 6-3), da bi Karlović u meču osmine finala u dva seta iz turnira izbacio i 23. nositelja Alberta Montañesa. U susretu dugom 93 minute bilo je 7-6(7), 6-2 za nekoć 14., a trenutačno 239. igrača ATP-ova poretka, kojem je pobjeda protiv Montañesa, 26. igrača svijeta, bila druga u trećem međusobnom ogledu.

"Ključ meča bio je prvi set. Očekivao sam težak meč, znao sam da neće u njemu biti ritma. Držali smo svoje servise, a potom je stigla kazna u vidu tie-breaka. Ne umara se servirajući neobranjivo", dao je svoje viđenje meča španjolski tenisač koji je kod 3-2 u prvome setu osjetio bol u bedrenom mišiću.

"Nije to utjecalo na rasplet meča", priznao je.

Karlović je u meču odservirao 16 aseva, spasio tri break-lopte, od čega dvije u prvom i jednu u drugome setu. Istovremeno, nakon što u otvarajućoj dionici meča nije imao prilike za oduzimanje suparnikova servisa svoje je šanse za obrat iskoristio dva puta od osam prilika u nastavku igre.

U četvrtfinalu Indian Wellsa Karlović će snage odmjeriti s Rafaelom Nadalom, svojim trećim španjolskim suparnikom u ždrijebu i bez sumnje najtežim ispitom. U međusobnim ogledima Nadal vodi 3-0.