Tenis
Tenis

Kraj: Čilić sam sebe pobijedio u meču protiv Murrayja

Marin Čilić završio je svoju tenisku sezonu u osmini finala velikog turnira u Parizu porazom od Andyja Murrayja rezultatom 6:7(6), 6:3, 3:6...

Najbolje rangirani hrvatski tenisač neće ni Pariz pamtiti po dobrome. Na posljednjem ATP turniru sezone uoči finala osmorice najboljih Čilić je ispao u osmini finala od Britanca Andyja Murrayja, u meču u kojem je napravio previše pogrešaka da bi dobio tako jakog protivnika.

Čilić je najviše toga upropastio u prvom setu. Oduzeo je servis protivniku i kod 5-4 servirao za set, no nije uspio privesti posao kraju. U 13. igri uvjerljivo je vodio, imao set lopte, ali opet su ga neforsirane pogreške koštale važnih poena i Škot je došao do prednosti.

U drugom setu hrvatski tenisač je proigrao, smanjio broj pogrešaka, bolje servirao i povećao broj izravnih poena, a dobro je koristio i izlaske na mrežu. Jednom je oduzeo servis protivniku i sigurno posao priveo kraju za 6:3 i 1:1 u setovima. No, u trećem se vratio lošim navikama. Kod 1:2 na svoj je servis napravio dvije dvostruke pogreške i dvaput nekontrolirano izbacio forhend u aut te izgubio krucijalnu igru bez osvojenog poena. Do kraja meča Murray je sigurno očuvao prednost i prošao u četvrtinale.

Porazom od Murrayja Čilić je zaključio ovu tenisku sezonu u kojoj je odlično krenuo, bio dobar sve negdje do Wimbledona, a onda se potpuno izgubio i u posljednja tri mjeseca nije pobijedio gotovo niti jednog uglednog tenisača. Sljedeće sezone valjda će biti bolje...