Tenis
Tenis
Svaka čast na trudu

Ljubičić tijesno pokleknuo protiv Murraya u Wimbledonu!

Ivan Ljubičić oprostio se od trećeg Grand Slam turnira sezone u 3. kolu, bolja je očekivano bila velika domaća uzdanica...

Hrvatska je ostala bez predstavnika u pojedinačnom dijelu Wimbledona. Od Ivana Ljubičića je u 3. kolu na londonskoj travi bolji bio četvrti nositelj, Britanac Andy Murray.

Domaći je tenisač nakon nešto manje od tri sata igre pobijedio sa 6-4, 4-6, 6-1, 7-6(4) i plasirao se u osminu finala, suparnik će mu biti 17. nositelj, Francuz Richard Gasquet.

Meč između Ljubičića i Murrayja odigran je pod krovom središnjeg terena budući da je nešto poslije 18 sati po srednjoeuropskom vremenu u Londonu počela padati kiša koja je prekinula i za subotu odgodila sve ostale dvoboje koji dotad nisu završeni.

Ljubičić je u šestom gemu prvog seta spasio četiri break-lopte, a već u sljedećem gemu je prvi došao do obrata. Veliku priliku 33. igrač svijeta, međutim, nije iskoristio jer je odmah u idućoj igri dopustio Škotu povratak i to dvostrukom servis-pogreškom na break-loptu. Murray nije stao na tome, već je u prvoj sljedećoj prilici napravio novi break i osvojio set.

Ljubičića to, ipak, nije izbacilo iz ritma što je dokazao oduzimanjem servisa već u prvom gemu drugog seta. Sigurnim je servisima zadržao prednost do kraja i vratio se u igru. Nije, međutim, nastavio u jednakom stilu i u trećem setu koji je Murray otvorio s 5-0 i ekspresno ga riješio u svoju korist.

U četvrtom je setu ponovno prvi do breaka (u petom gemu) došao domaći miljenik, ali kad je kod 5-4 servirao za meč, Ljubičić je s nekoliko sjajnih poteza treći put u meču došao do obrata. U tie-breaku, ipak, nije imao velikih izgleda i svoj je premijerni nastup na središnjem terenu All England Cluba okončao porazom.

Bio je to sedmi međusobni meč ove dvojice tenisača i četvrta pobjeda Murrayja, koji je nakon meča priznao da mu Ivan nije bio nimalo lagan suparnik,

"Bio je to vrlo težak meč. Ali, ovo je Grand Slam turnir, tu moraš očekivati teške setove i mečeve. I Ljubičić i ja smo se pomalo mučili s drugim servisom. Trebao sam servirati bolje danas, ali s druge sam strane dobro reternirao. Mislim da je ovo bio meč vrlo, vrlo visoke razine", naglasio je Murray.

Dodajmo ovome i da je prvi igrač svijeta Rafael Nadal prije kiše dobio prvi set protiv Gillesa Müllera. Luksemburžanin je prilično namučio branitelja naslova, štoviše nije mu pružio nijednu priliku za break, a sam je imao dvije koje su ujedno bile i set-lopte. Na koncu je Nadal dobio set u tie-breaku s 8-6.