Tenis
Tenis

Osvojenim naslovom u Indian Wellsu hrvatski tenisač Ivan Ljubičić napredovao je do 13. mjesta ATP ljestvice u čijem je prošlom izdanju bio 26. igrač svijeta...

Ljubičiću je ovo bio četvrti ATP Masters 1000 finale u karijeri. U Madridu i Parizu 2005. godine, odnosno u Miamiju godinu dana nakon toga, ostao je kratkih rukava, ali je ovoga puta otišao do kraja. Postao je prvi tenisač strariji od 30 godina koji je osvojio ovakav turnir nakon Andrea Agassija, koji je slavio u Cincinnatiju 2004. godine kao 34-godišnjak.

Donijelo je to Ljubičiću najveći skok na ljestvici što se tiče prve pedesetorice u poretku, te drugo mjesto u poretku što se tiče hrvatskih tenisača. Ljubo je prije Indian Wellsa bio 26. igrač svijeta, a osvajanje ovog turnira donijelo mu je čak 1000 novih bodova te skok na 13. mjesto ATP ljestvice!

'Želim se boriti za mjesta koja na kraju sezone vode na ATP finale, završni turnir osmorice najboljih tenisača u Londonu, odnosno, pokušati još jednom u karijeri završiti sezonu među 10 najboljih na svijetu. Sasvim je sigurno da te ciljeve neće biti lako ostvariti. Činjenica da sam osvojio ovaj turnir neće me pogurnuti prema trećem ili petom mjestu na svijetu. Treba biti realan. Pokušat ću ''ukrasti'' sedmo ili osmo mjesto nekom mlađem momku koji će možda tada imati problema s ozljedom ili s formom. Pred nama je duga sezona, tko zna što će nam sve donijeti', zaključio je Ljubičić.