Tenis
Tenis

Ljubi uzbudljivi triler protiv Baghdatisa!

Ivan Ljubičić plasirao se u polufinale ATP Rotterdama trijumfom nad Marcosom Baghdatisom 6:4, 6:7, 7:6.

Nakon krasnih pobjeda nad Stakhovskim i Paireom, Ivan Ljubičić je velikim trijumfom protiv Marcosa Baghdatisa izborio polufinale ATP 500 turnira u Rotterdamu.

Naš je iskusni 31-godišnji tenisač imao uspona i padova u igri, no kada je bilo najvažnije, u tie-breaku trećeg seta odigrao je besprijekorno i tako slomio opasnog Cipranina, čovjeka koji je u prvom kolu izbacio glavnog favorita turnira Andyja Murrayja.

Ljubo je dobro otvorio meč, oduzeo jednom servis protivniku i rutinski s 6-4 priveo prvi set kraju. U drugom nije bilo drame sve do 13. igre, u kojoj je naš tenisač imao meč loptu kod 6-5, no Baghdatis mu je sjajno vratio prvi servis pa kasnije zakucao forhendom. Dobio je Cipranin i sljedeća dva poena i s 8-6 izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set Ljubičić je počeo nervozno, puno loptica pobacao izvan terena, no očuvao je svoj servis i kod 3:3 oduzeo servis protivniku. Baghdatis mu je ipak odmah uzvratio u sljedećoj igri. Meč je ponovo otišao u 'tie-break', ali ovaj je put Ljubo bio smireniji i sa 7-4 dotukao protivnika.

Ljubičić će u polufinalu igrati protiv Joa Wilfreda Tsonge kojem je Berdych predao meč bez borbe.