Tenis
Tenis

Melje sve pred sobom: Nezaustavljivi Đoković u novom finalu

Srbin Novak Đoković nastavio je svoju pobjedničku seriju u ovoj godini. U polufinalu ATP Masters 100 turnira u Miamiju, svladao je Amerikanca Mardyja Fisha 6-3, 6-1 nakon jednog sata i 25 minuta igre...

Nakon što je osvojio Australian Open, Dubai i Indian Wells, jedina tri turnira koje je igrao prije Sony Ericsson Opena, Đoković je u susretu protiv Fisha upisao svoju 23. uzastopnu pobjedu ove godine, bez i jednog poraza. Računajući i finale Davis Cupa između Srbije i Francuske krajem prošle godine, Đoković sada ima 25 pobjeda zaredom!

Protiv Fisha je dobio i šestu uzastopnu utakmicu u šestom dvoboju. No, nije to bilo tako jednostavno kao što sugerira rezultat. Fish je, pogotovo u prvom setu, imao dosta šansi, ali ih jednostavno nije znao iskoristiti.

Treba reći da je 29-godišnji Amerikanac odlično započeo dvoboj. Već u 3. gemu imao je dvije break lopte, 15-40. Kod rezultata 2-2 pala je kiša, a nakon gotovo sat vremena pauze, meč je bio nastavljen. Fish je u petom gemu propustio još jednu šansu za break. Đoković je u šestom gemu, koji je trajao gotovo devet minuta, iskoristio treću break-loptu i poveo s 4-2.

>> Đokovića nema tko zaustaviti, Lendlov rekord sve bliže

Najveću šansu je Amerikanac imao kada je Đoković servirao za set, pri vodstvu 5-3. Fish je izborio dvije break-lopte, u obje je imao dobru priliku, pogotovo u prvoj, kada je odigrao forhend točno u Đokovića umjesto u praznu stranu terena, ali opet je ostao bez realizacije.

U drugom setu je Đokoviću bilo puno lakše. Uz dva breaka je poveo s 4-1, tada je spasio još jednu break-loptu Fisha i tu je priči bio kraj.

Đoković je iskoristio četiri od sedam šansi za break, Fish niti jednu od šest. Obojica su imali po 15 izravnih izravnih poena, ali je Fish napravio 24 neforsirane pogreške, a Đoković osam manje. Treba reći da je drugi svjetski tenisač i dalje bez izgubljenog servisa na ovome turniru.

U drugom polufinalu Miamija, u 1 sat iza ponoći po našem vremenu, igrat će Španjolac Rafael Nadal i Švicarac Roger Federer.