Tenis
Tenis

Murray posljednji četvrtfinalist nakon velike drame u susretu dugom četiri sata

Andy Murray je posljednji četvrtfinalist Rolland Garrosa.

Britanac je u maratonskom susretu, koji je trajao 3 sata i 56 minuta a razvukao se na dva dana, pobijedio srpskog tenisača Viktora Troickog koji je propustio nevjerojatnu priliku da prvi put u karijeri izbori nastup među osam tenisača na jednom Grand Slam turniru. Naime, Troicki je u petu setu vodio s 5-2, a kod 5-3 servirao za pobjedu. No, srpski tenisač je malo pokleknuo, a Murray je odigrao nekoliko sjajnih poena te po 8. put u susretu oduzeo servis Troickom.

No, to nije bio kraj muka za 25-godišnjeg Srbina. Naime, pri rezultatu 5-5 Troicki je opet izgubio svoj servis, a Murrayu je ostalo da servira za pobjedu. Prve tri meč lopte nije uspio realizirati, ali uspio je četvrtu i burno proslavio ulazak u četvrtfinale gdje će igrati protiv Juana Ignacia Chele iz Argentine.

Murray - Troicki 4-6, 4-6, 6-3, 6-2, 7-5