Tenis
Jedini 'preživjeli'

Poraz mu želi 'cijela' Britanija: Ljubičić brani hrvatsku čast u Wimbledonu!

Ivan Ljubičić jedini je preostali hrvatski predstavnik u Wimbledonu.

U dvoboju drugog kola trećeg Grand Slam turnira u sezoni pobijedio je Ukrajinca Sergija Stahovskija 6-4, 6-4, 6-2...

Treću je pobjedu zaredom nad Ukrajincem, 46. na ATP-ovoj ljestvici, 32-godišnji Hrvat (33.) proslavio nakon nakon nepuna dva sata igre (114 minuta). Jedina Ukrajinčeva pobjeda nad Ljubičićem ostaje tako ona u finalu Zagreba 2008. godine.

Hrvatski je tenisač dominirao tijekom cijelog dvoboja konstantno prijeteći Ukrajincu pri njegovu servisu: prijetio mu je već u trećem gemu prvog seta, do prve je break-lopte došao u petom, a servis mu oduzeo napokon u sedmom gemu prvog seta. Prednost je uspješno čuvao do 6-4 pobjede.

>> Wimbledon: Kraj i za Ivu Karlovića

>> Kakva drama: 40-godišnja Japanka nadomak prvoklasne senzacije!

Sjajno je Ivan krenuo i u drugi set otvorivši ga breakom. Izgubio je, međutim, tada koncentraciju i Stahovskij mu je odmah uzvratio istom mjerom. Novu je priliku Ljubičić strpljivo čekao i dočekao u devetom gemu odserviravši potom ponovno za 6-4.

Na isti način, breakom, Ljubičić je otvorio i treći set, ali si je opet dopustio da ga Stahovskij ugrozi pri sljedećem servis gemu. Serijom četiriju poena spasio je ipak 15-40 i poveo 2-0. Svoju je superiornost samo potvrdio novim breakom u sedmom gemu, te je konačno slavio 6-2 u trećem setu.

Sljedeći će Ljubičićev suparnik biti domaći ljubimac i četvrti nositelj turnira Andy Murray, koji je u dvoboju drugog kola također u trima setovima (6-3, 6-3, 7-5) nadigrao Nijemca Tobiasa Kamkea.

Dosad su njih dvojica odigrali šest mečeva, sve na tvrdoj podlozi. Omjer je izjednačen (3-3).

Prođe li Ljubičić Murrayja, ostvarit će svoj najbolji rezultat u Wimbledonu. Samo je još dvaput, 2006. i 2007. godine, uspijevao probiti se do trećeg kola.