Tenis
Tenis

Senzacija: Rođena Tuzlanka sredila najbolju tenisačicu svijeta!

Andrea Petkovic, 23-godišnja njemačka tenisačica, inače rodom iz Tuzle, priredila je veliko iznenađenje u 4. kolu jakog WTA turnira u Miamiju. Izbacila je, naime, prvu svjetsku tenisačicu Caroline Wozniacki (7-5, 3-6, 6-3)...

Za Dankinju je to bio četvrti poraz u 2011. godini, a dogodio se nakon velike borbe koja je trajala dva sata i 24 minute. Petkovic je na kraju osvojila četiri poena više (101-97) i zasluženo slavila, pogotovo zbog bolje igre u trećem setu. Otvorila je Petkovic odlučujuću dionicu s 2-0, da bi se Wozniacki vratila na 2-2. No, nova serija Njemice, inače 23. igračice na svijetu, je bila previše i za najbolju s WTA ljestvice. Petkovic je s breakom odjurila na 5-2, a potom odservirala bez izgubljenog poena za 7-5, 3-6, 6-3.

Bio je ovo njihov prvi međusobni meč u karijeri. Petkovic je tijekom meča šest puta oduzela suparnici servis, a Wozniacki je to učinila jednom manje.

Uvjerljivu i lijepu pobjedu je izborila Marija Šarapova protiv četvrte nositeljice, Australke Samanthe Stosur. Pobijedila je Ruskinja 6-4, 6-1, a na pladnju je imala pobjedu nakon što je u neizvjesnom prvom setu slomila suparnicu.