Tenis
Tenis

Wimbledon: Karlović sretno preko Tipsarevića do drugog kola

Srbin Janko Tipsarević, 23. nositelj Wimbledona, predao je meč 1. kola našem Ivi Karloviću pri rezultatu 7-5, 3-1 za hrvatskog tenisača…

Ovaj meč počeo je u ponedjeljak, ali je bio prekinut nakon samo jednog gema zbog kiše. U nastavku u utorak, Karlović je pružio dobru igru, Tipsareviću nije dopustio niti jednu break-loptu.

Najviši tenisač na Touru izborio je prvu set-loptu pri vodstvu 5-4, ali se Tipsarević tada izvukao. No, dva gema kasnije, Karlović je napravio break koji mu je osigurao prvi set.

U drugom setu, hrvatski tenisač je još jednom oduzeo servis Tipsareviću u četvrtom gemu. Nakon toga je Tipsarević predao dvoboj.

>> Deset zanimljivosti koje sigurno niste znali o Wimbledonu

Tipsarević je prošlog tjedna u finalu ATP turnira u Eastbourneu, kojeg je izgubio od Talijana Andreasa Seppija tako što je predao dvoboj pri rezultatu 5-3 za Seppija u trećem setu, zadobio ozljedu prepona kada se poskliznuo. Zbog toga je njegov nastup u Wimbledonu bio upitan.

Očito se Tipsarević nije dovoljno oporavio, barem ne u toj mjeri da bi mogao izdržati napore zahtjevnih mečeva u tri osvojena seta, pa je relativno brzo odustao.

Valja napomenuti da je Karlović u osam servis-gemova zabio čak 14 asova.

Inače, Karlović i Tipsarević su jedini prethodni meč odigrali ove godine u Delray Beachu, na tvrdoj podlozi. Tada je slavio srpski tenisač nakon dva tie-breaka.

Karlović na ATP ljestvici trenutno zauzima 144. mjesto. Lani je zbog ozljede propustio Wimbledon, a prije dvije godine je stigao do četvrtfinala, što mu je i najbolji rezultat u karijeri na Grand Slam turnirima.

U 2. kolu će Karlović igrati protiv pobjednika meča između francuskog veterana Arnauda Clementa i Poljaka Lukasza Kubota.