Slovenci 'napaljeni': Protiv Engleske idemo po pobjedu!

Slovenski nogometaši drže prvo mjesto u skupini C nakon dva odigrana kola, i nisu impresionirani Englezima...

Slovenija odlično igra u Južnoj Africi. Taktički dobro posložena momčad izbornika Matjaža Keka ima 4 boda nakon dvije odigrane utakmice u skupini C i potreban joj je još samo bod u zadnjoj utakmici za prolazak u osminu finala. No, protivnik će im biti Capellova Engleska...

'Ne mislimo kalkulirati, nikako. Jednostavno, protiv Engleske u srijedu moramo igrati na pobjedu, postaviti se tako kao što smo stajali u prvom poluvremenu protiv SAD-a, moramo razviti našu pas igru i biti čvrsti, hrabri i vjerovati u svoje mogućnosti,' kazao je za Sportske novosti kapetan Robert Koren, kojem je žao što već protiv SAD-a nisu osigurali prolazak dalje.

'Bili smo jednom nogom u osmini finala, do 82. minute, zatim pogreška, pad koncentracije u zadnjoj liniji i sada je ponovo sve otvoreno. To je SP, ovdje nitko ne igra za umjetnički dojam, ovdje je sve podređeno rezultatu. I mi smo ovamo došli napraviti rezultat.'

U Sloveniji su oduševljeni igrom svojih nogometaša, koji nikad nisu bili ovako konkurentni na svjetskoj nogometnoj sceni.

'Moramo biti ponosni na naše dečke, to je bila najbolja utakmica do sada na svjetskom prvenstvu; da se nisu uplašili vodstva i da su nastavili igrati po zemlji i u drugom poluvremenu, već bi bili u osmini finala. Engleska nije nepobjediva, imaju 5-6 odličnih igrača, ostali su slabiji od naših. Samo hrabro, fantje!,' kazao je legendarni Zlatko Zahovič.